Со свежо цвеќе пред споменикот одбележан патрониот празник на СОУ „Наум Наумовски Борче“

По повод патрониот празник на СОУ „Наум Наумовски Борче“ градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски положи цвеќе пред споменикот на

Share
Read more
error

Следете не и бидете први што ќе дознаете за секоја новина во нашата општина!