Интервју на градоначалникот за Вечер

Градоначалникот на Општина Крушево го имаше второто интервју по преземањето на функцијата, во кое ги потенцира главните приоритети за локалниот економски развој, инвестирање во туризмот и активно работење на зачувување на името и споменот на Тоше Проески.

Интервјуто е дадено за порталот vecer.press и истото можете да го проследите на следниот линк.

Please follow and like us:
Share

Следете не и бидете први што ќе дознаете за секоја новина во нашата општина!